Як обрати тротуарну плитку для будинку?

Міцна, зносостійка і красива тротуарна плитка сьогодні є лідером серед матеріалів, використовуваних при впорядкуванні території, яка прилягає до приватного будинку або дачі. Вона прекрасно підходить для мощення терас, садових доріжок, майданчиків для барбекю, в’їзних доріг. Цей штучний матеріал виготовляють з бетонної суміші, до складу якої входять цемент, дрібнофракційний щебінь, очищений кар’єрний або річковий пісок, барвники, добавки, що поліпшують якість продукту.

Але як правильно вибрати елементи мощення, щоб не пошкодувати про витрачені гроші? На які ознаки необхідно звертати увагу при покупці? На ці та інші питання відповім в статті.

Традиційне асфальтування двору, доріжок і майданчиків позбавляє мешканців від необхідності ходити по бруду і калюжах, надає території закінченого вигляду. Але пристрій асфальтного покриття створює ряд проблем, які успішно вирішуються при використанні тротуарної плитки:

Естетика. Непоказний сірий асфальт не може зрівнятися за зовнішнім виглядом з плитковими елементами. Тротуарна плитка випускається різних кольорів, форм і розмірів, що дозволяє реалізовувати найсміливіші дизайнерські рішення.
Міцність. Асфальтні суміші на прибудинкових територіях зазвичай ущільнюють з використанням ручних котків, що не може забезпечити достатню міцність поверхні. Тому часті поїздки автотранспортом влітку по розігрітому покриттю призводять до його деформації. Якісні плиткові елементи достатньої товщини добре витримують статистичні та помірні динамічні навантаження в будь-який час року.
Неприємні запахи. Бітумні складові асфальту, особливо свежеуложенного, в спекотні періоди виділяють неприємний аромат, який у великих кількостях створює певний дискомфорт. ФЕМ (фігурні елементи мощення) виготовляються з бетону, що не виділяє запахи при будь-яких температурах.
Ремонтопридатність. Відремонтувати окрему ділянку плиткового покриття набагато простіше, ніж асфальтного.

При покупці плитки необхідно запросити у продавця сертифікат, в якому вказуються технічні характеристики продукції. Якщо продавець не має документації на ФЕМ, навряд чи варто довіряти якості таких виробів. При виборі плиткових елементів краще знайти великого виробника, в арсеналі якого є сучасне обладнання і добре налагоджені зв’язки з постачальниками якісних сировинних компонентів. Саме таким виробником вібропресованих ФЕМ є компанія «Лентехстром».

Характеристики елементів, пропонованих Prospect:

міцність – В30 (М400);
водопоглинання – не більше 6%;
морозостійкість – F300;
питома ефективна активність природних радіонуклідів – I клас.
При покупці необхідно перевірити рівномірність фарбування: переконатися, що немає світлих або темних плям. Не варто вибирати вироби занадто яскравого кольору. Наявність великої кількості фарбувального пігменту знижує міцність продукції.

Порада! Вибираючи матеріал для дачі або приватного будинку, постукайте однієї плиткою про іншу. Дзвінкий звук свідчить про те, що вироби правильно просушені і містять необхідну кількість вологи. Якщо звук глухий, значить, технології виробництва і сушки були порушені. Браковані екземпляри зазвичай зустрічаються в партіях вібролиття плитки, виготовленої кустарним способом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.